Home » Serwis » Geometria

Geometria

Geometria umożliwia prawidłowe ustawienie kół w aucie, mierzy także ustawienie kół przednich względem tylnych. Parametrami tego ustawienia ściśle określonymi przez normy Peugeota są zbieżność, kąt pochylenia koła, oraz kąt pochylenia i wyprzedzenia sworznia zwrotnicy.

Nie chodzi tu o zagłębianie się w szczegóły techniczne, ważne jest że prawidłowa geometria jest gwarancją bezpieczeństwa jazdy, dobrego prowadzenia auta, aby nie ściągało i było stabilne na zakrętach, umożliwia samoczynny powrót kół kierowanych do ustawienia na wprost, prawidłowego zużycia opon, jak również i prawidłowego zużycia paliwa.

Wiele starszych aut i aut z drugiej ręki ma często problemy z prawidłowym ustawieniem kół i są one wielokrotnie bagatelizowane przez kierowców, jest to jednak niewłaściwe podejście, gdyż tego typu usterki mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Geometrię łatwo rozregulować jeżdżąc po wadliwych drogach, gdy wpadniemy w dziurę, na krawężnik lub na inna przeszkodę, oraz szczególnie ulega rozregulowaniu podczas wypadków drogowych.

Zdarza się, że Klienci zastanawiają się jak jeździć po polnych i pełnych dziur drogach, czy szybko, czy wolno, są to dwie różne szkoły. Zwolennicy szybkiej jazdy uważają, że mniej czuć bujanie i nierówności, jednak wolniejsza jazda to zdecydowanie mniejsze obciążenia dynamiczne i mniejsze prawdopodobieństwo rozregulowania geometrii.

Przed wykonaniem ustawienia geometrii należy wiedzieć, że jeśli elementy układu kierowniczego lub zawieszenia są uszkodzone nie da się prawidłowo ustawić kątów,
dopóki nie wykonamy koniecznych napraw.

Ustawienie geometrii nasz serwis wykonuje na skomputeryzowanym urządzeniu, które dopasowuje według norm Peugeota odpowiednie parametry kątowe.

Jeśli Państwa auto będzie się źle prowadziło jesteśmy do dyspozycji w każdej chwili zapraszamy.