Home » Serwis » Naprawy silników

Naprawy silników

Czynności naprawcze obejmują wymianę pasków pomocniczych, klinowych, świec zapłonowych i żarowych, uszczelek pod głowicą i deklem zaworowym, misek olejowych, rozrządów, pomp wody, tłoków, pierścieni, zaworów, popychaczy, śrub, wałków rozrządu, świec zapłonowych, świec żarowych, kół pasowych, kół zębatych, intercoolerów, silniczków krokowych, czujników masy powietrza, czujników wałka rozrządu i wału korbowego, regenerujemy turbosprężarki, głowice, EGR, pompy oleju, uszczelniamy miski olejowe i wymieniamy silniki.

Oprócz podstawowej funkcji napędowej silniki muszą spełniać również normy ekologiczne zawartości w spalinach tlenków węgla, węglowodorów, tlenków azotu i innych. Oprócz tego Klienci oczekują aby ich auta zużywały mniej paliwa, miały wyższe osiągi i były bardziej trwałe. Trudno jednak spełnić te oczekiwania jeśli koncerny motoryzacyjne dla przyśpieszenia obrotu autami stosują tańsze materiały i technologie, co zmniejsza trwałość samochodów w porównaniu do produkowanych kilkadziesiąt lat temu. Na długotrwałość pracy silnika ma zdecydowany wpływ sam użytkownik, który powinien o niego stale dbać, zarówno w okresie gwarancyjnym jak i w okresie późniejszym, reagując gdy pojawią się wycieki oleju, ubytki oleju, ubytki i wycieki płynu chłodzącego, obecność oleju w płynie chłodniczym, wyższe spalanie, spadki mocy, gaśnięcie silnika podczas jazdy i po uruchomieniu, trudności z uruchomieniem, nierównomierna praca, przegrzewanie, dymienie.

Po zweryfikowaniu tych niepokojących objawów nie należy zwlekać z naprawami, aby nie doprowadzić do większych awarii, których usunięcie będzie znacznie kosztowniejsze.

Dbając o silnik trzeba mieć na uwadze jego podzespół jakim jest rozrząd, który według zasad określonych przez Peugeota powinien być w określonym czasie i przebiegu wymieniony w całości na nowy. W przypadku miejskich warunków eksploatacji należy wziąć pod uwagę jego szybsza wymianę. W przeciwnym razie może dojść do kolizji wewnętrznej w silniku w wyniku której uszkodzona zostaje głowica, tłoki i zawory. Skutkuje to bardzo drogimi naprawami, często wymuszającymi wymianę silnika.

Nasza doświadczona kadra techniczna i wyposażenie serwisowe umożliwia kompleksowe naprawy i wymiany silników.

Jeśli zaskoczy Państwa nagły defekt silnika jesteśmy do dyspozycji w każdej chwili zapraszamy.