Home » Serwis » Naprawy układów chłodzenia

Naprawy układów chłodzenia

Czynności naprawcze układów chłodzenia obejmują wymianę chłodnic, czujników temperatury, termostatów, wentylatorów, pasków, nagrzewnic, płynu chłodniczego, pomp wody, przewodów, zbiorniczków wyrównawczych, wykonujemy regenerację wentylatorów.

Sprawnie działający układ umożliwia chłodzenie silnika i utrzymanie jego temperatury w zakresie wyznaczonym przez normy Peugeota. Układ powinien regulować skutecznie temperaturę zarówno w okresie letnim jak i zimowym, a także w czasie stabilnej jazdy, gdy jest dodatkowo chłodzony powietrzem. Przypadki gdy temperatura silnika jest za wysoka są szczególnie groźne, gdyż prowadzi to do przegrzania silnika, a nawet jego zatarcia. Dlatego też, dobrze jest spoglądać na deskę rozdzielczą i kontrolować na bieżąco temperaturę silnika. Niesprawny układ chłodzenia nie daje możliwości ogrzania auta w zimie, jak również utrudnia rozgrzanie silnika. Należy zadbać o okresowe wymiany płynu chłodniczego, który powinien spełniać fabryczne parametry, gdyż smaruje także pompę wody, oraz nie dopuszcza do tworzenia się nalotu wewnątrz układu utrudniającego proces wymiany ciepła.

Zdarza się często, że Klienci w trudnych sytuacjach drogowych nie mając dostępu do serwisu uzupełniają wodą ubytki płynu chłodniczego. Należy jednak niezwłocznie dokonać wymiany płynu na pełnowartościowy, gdyż jego stężenie nie odpowiada normom i jeśli pozostawimy go w układzie w okresie zimowym może dojść do rozsadzenia chodnicy i bloku silnika.

Aby nie doszło do uszkodzenia układu chłodzenia zachęcamy do korzystania z naszych przeglądów technicznych wykonywanych corocznie lub co 15 000 km.

Jeśli zaskoczy Państwa nagły defekt układu chłodzenia jesteśmy do dyspozycji w każdej chwili zapraszamy.