Home » Serwis » Naprawy układu kierowniczego

Naprawy układu kierowniczego

Czynności naprawcze układu kierowniczego obejmują wymianę drążków kierowniczych, końcówek drążków kierowniczych, zwrotnic, przegubów, płynu wspomagania, oraz regenerujemy i wymieniamy maglownice i pompy wspomagania.

Sprawnie działający układ kierowniczy sprzężony z układem wspomagania umożliwia swobodne i bezpieczne kierowanie pojazdem. Nie trzeba być specjalistą aby ocenić niektóre objawy uszkodzonego układu kierowniczego jak drobne stuki, wycieki płynu, czy luzy na kierownicy. Po ich zauważeniu nie należy zwlekać z naprawami, aby nie doprowadzić do większych awarii, których usunięcie będzie znacznie kosztowniejsze.

Pracujące elementy układu kierowniczego są wrażliwe na wadliwe drogi, na szybką jazdę po nierównościach, łatwo je uszkodzić gdy wpadniemy w dziurę, na krawężnik, lub na inną przeszkodę, ulegają również uszkodzeniu podczas wypadków drogowych. Także wszelkie modyfikacje dokonywane przez użytkownika jak sztywniejsze amortyzatory, niższe sprężyny, opony o niższym profilu wpływają na jego szybsze zużycie.

Zdarza się, że Klienci zastanawiają się jak jeździć po polnych i pełnych dziur drogach, czy szybko, czy wolno, są to dwie różne szkoły. Zwolennicy szybkiej jazdy uważają, że mniej czuć bujanie i nierówności, jednak wolniejsza jazda to zdecydowanie mniejsze obciążenia dynamiczne dla układy kierowniczego i mniejsze jego zużycie.

Przed wykonaniem napraw układu kierowniczego należy wiedzieć, że względu na bezpieczeństwo użytkowników, muszą być one zakończone ustawieniem geometrii, którą nasz serwis wykonuje na skomputeryzowanym urządzeniu, które dopasowuje według norm Peugeota odpowiednie parametry kątowe.

Wielokrotnie Klienci zwracają się do nas z zapytaniem o cenę naprawy układu kierowniczego, chcąc dokonać porównania z ofertami innych warsztatów. Z racji tego, że naprawa wymaga ustawienia geometrii podajemy sumaryczna cenę. Niektóre warsztaty kuszą niską ceną wymiany oferując usługę bez geometrii na którą Klient nie powinien się zgodzić.

Aby nie doszło do uszkodzenia układu kierowniczego zachęcamy do korzystania z naszych przeglądów technicznych wykonywanych corocznie lub co 15 000 km.

Jeśli zaskoczy Państwa nagły defekt układu kierowniczego jesteśmy do dyspozycji w każdej chwili zapraszamy.