Home » Serwis » Naprawy zawieszenia

Naprawy zawieszenia

Czynności naprawcze zawieszenia obejmują wymianę piast, sprężyn, amortyzatorów, łożysk, wahaczy, tulei wahacza, sworzni wahacza, elementów gumowo metalowych, drążków stabilizatora, łączników stabilizatora, gum stabilizatora, poduszek stabilizatora, drążków kierowniczych, końcówek drążków kierowniczych, amortyzatorów, poduszek amortyzatorów, sprężyn, regeneracje maglownic.

Sprawnie działające zawieszenie samochodowe umożliwia obniżenie siły oddziaływania nierówności naszych dróg na komfort podróżowania. Wpływa na jakość kierowania, na stabilność jazdy na zakrętach, wpływa na przyczepność kół do jezdni, oraz tłumi szkodliwe dla karoserii wstrząsy.

Nie ulega wątpliwości, że właściciele aut wielokrotnie bagatelizują drobne awarie zawieszenia, które jako typowe elementy eksploatacyjne ulegają ciągłemu zużyciu i wymagają okresowej wymiany.

Zdarza się często, ze Klienci nie wykonują koniecznych napraw z powodów czysto finansowych. Są to jednak pozorne i krótkowzroczne oszczędności, gdyż w zależności od rodzaju usterki, można doprowadzić do kosztowniejszych i niebezpiecznych awarii. Zawieszenie zbudowane jest z dużej ilości podzespołów, a te z kolei często z wielu elementów składowych i czasami wystarczy awaria małego wypracowanego elementu, aby uszkodzić większy podzespół i unieruchomić pojazd.

Pracujące elementy zawieszenia są wrażliwe na wadliwe drogi, na szybką jazdę po nierównościach, łatwo je uszkodzić gdy wpadniemy w dziurę, na krawężnik, lub na inną przeszkodę, ulega również uszkodzeniu podczas wypadków drogowych.

Zdarza się, że Klienci zastanawiają się jak jeździć po polnych i pełnych dziur drogach, czy szybko, czy wolno, są to dwie różne szkoły. Zwolennicy szybkiej jazdy uważają, że mniej czuć bujanie i nierówności, jednak wolniejsza jazda to zdecydowanie mniejsze obciążenia dynamiczne dla zawieszenia i mniejsze jego zużycie.

Przed wykonaniem naprawy zawieszenia należy wiedzieć, że poszczególne z nich ze względu na bezpieczeństwo użytkowników, muszą być zakończone ustawieniem geometrii, którą nasz serwis wykonuje na skomputeryzowanym urządzeniu, które dopasowuje według norm Peugeota odpowiednie parametry kątowe.

Wielokrotnie Klienci zwracają się do nas z zapytaniem o cenę naprawy zawieszenia chcąc dokonać porównania z ofertami innych warsztatów. Gdy wymiana elementów zawieszenia wymaga ustawienia geometrii podajemy sumaryczna cenę.
Niektóre warsztaty kuszą niską ceną wymiany oferując usługę bez geometrii na którą Klient nie powinien się zgodzić.

Aby nie doszło do uszkodzenia zawieszenia zachęcamy do korzystania z naszych przeglądów technicznych wykonywanych corocznie lub co 15 000 km.

Jeśli zaskoczy Państwa nagły defekt zawieszenia jesteśmy do dyspozycji w każdej chwili zapraszamy.