Home » Serwis » Przeglądy okresowe

Przeglądy okresowe

Czynności przeglądowe obejmuje wymianę filtrów oleju, paliwa, powietrza i kabiny, oleju silnikowego, oleju w skrzyni biegów manualnej i automatycznej, oleju w mostach napędowych, płynów chłodniczych i hamulcowych, pasków pomocniczych, świec zapłonowych i żarowych.

Aby przeglądy były wykonywane rzetelnie i zgodnie z zaleceniami producenta stosujemy karty przeglądowe, które określają zestawienie czynności i materiałów odpowiednie dla poszczególnych modeli w szerokim zakresie roczników i przebiegów. Powinny być wykonywane przez cały czas eksploatacji pojazdu, gdyż producent wie najlepiej co jest najkorzystniejsze dla jego długiej żywotności. Każda pierwsza wizyta Klienta na przeglądzie poparta jest zapoznaniem się przez naszego doradcę serwisowego z historią obsługi samochodu, aby na tej podstawie określić właściwe prace jakie należy wykonać. Jeśli w czasie weryfikacji stanu technicznego auta okaże się, że są konieczne naprawy zawsze wspólnie z Klientem podejmujemy decyzje związane z kosztami napraw i podpowiadamy różnego rodzaju rozwiązania. Nasi doradcy serwisowi biorą pod uwagę możliwość zastosowania części zamiennych z grupy zamienników, oraz możliwość regeneracji podzespołów. Wiemy jak ważna jest dla Klientów możliwość obniżenia cen napraw szczególnie dla aut starszych, które z racji wieku i większego wyeksploatowania potrzebują ich znacznie więcej.

Po każdym zakończonym przeglądzie, aby ułatwić późniejszą obsługę auta rejestrowane są w systemie komputerowym informacje dotyczące wykonanych czynności serwisowych, zastosowanych materiałów, zaleceń dotyczących pojazdu, oraz wykonywany jest wpis do książki serwisowej.

W przypadku gdy auto wymaga okresowego badania na Stacji Kontroli Pojazdów wykonujemy je dla Klienta, gdy wszystkie badane na Stacji elementy są sprawne.

W naszej współpracy z Klientami zwracamy uwagę na częste lekceważenie regularnej obsługi samochodów. W związku ze zużyciem elementów eksploatacyjnych wymagają one regularnych przeglądów i wymiany. Zalecenia producenta co do obsługi serwisowej powinny być realizowane przez użytkowników przez cały czas eksploatacji, gdyż producent wie najlepiej co jest najkorzystniejsze dla długiej żywotności pojazdu. Najbardziej widoczne jest przestrzeganie tych rygorów w okresie gwarancyjnym, gdy Klienci aby ją zachować wykonują systematycznie przeglądy. Zdarza się często, ze Klienci nie wykonują koniecznych napraw z powodów czysto finansowych. Są to jednak pozorne i krótkowzroczne oszczędności, gdyż w zależności od rodzaju usterki, można doprowadzić do kosztowniejszych i niebezpiecznych awarii.

Aby samochód był sprawny i zadbany zachęcamy do korzystania z naszych usług polegających na przeglądach technicznych wykonywanych corocznie lub co 15 000 km. W dłuższym okresie czasu taka przezorność to bardziej bezawaryjna i komfortowa jazda pozwalająca uniknąć niespodziewanych problemów w drodze.

Dodatkowo dobrze jest mieć regularnie serwisowane auto z udokumentowaną historią, gdyż ułatwia to jego sprzedaż i podwyższa cenę.