Home » Serwis » Wymiana półosi i przegubów

Wymiana półosi i przegubów

Czynności naprawcze obejmują wymianę przegubów wewnętrznych i zewnętrznych, osłon przegubów, półosi napędowych, wałów napędowych, łożysk, krzyżaków, uszczelniaczy, oraz regenerujemy wały napędowe i półosie.

Półosie łącznie z przegubami umożliwiają dostarczenie mocy ze skrzyni biegów na koła pojazdu. W czasie napraw mamy do czynienia z usterkami przegubów zewnętrznych od strony kół i wewnętrznych od strony skrzyni biegów, których objawy są zróżnicowane i wymagają serwisowej weryfikacji.

Wielu kierowców nie zwraca uwagi na wymagania jakie musza być spełnione aby przeguby i półosie pracowały bezawaryjnie. Nie są to elementy bezobsługowe, pracują one pod podwoziem pojazdu w warunkach kurzu, błota, kamieni i zmiennych obciążeń. Pomimo tak trudnych warunków przeguby muszą być stale smarowane, co zapewniają im osłony elastyczne. Często ulegają one zniszczeniu, co prowadzi do uszkodzeń przegubów i unieruchomienia samochodu.

Aby nie doszło do uszkodzenia półosi i przegubów zachęcamy do korzystania z naszych przeglądów technicznych wykonywanych corocznie lub co 15 000 km.

Jeśli zaskoczy Państwa nagły defekt samochodu jesteśmy do dyspozycji w każdej chwili zapraszamy.