Home » Serwis » Wymiana rozrządu

Wymiana rozrządu

Czynności naprawcze obejmują wymianę kompletów rozrządu w skład którego wchodzą rolki, napinacze, paski rozrządu łańcuchy rozrządu, pompy wody, uszczelniacze i płyn chłodniczy.

Układ rozrządu umożliwia regulowanie dopływu paliwa do poszczególnych cylindrów, a po spaleniu reguluje jego wydaleniem. Dbając o niezawodną pracę silnika trzeba mieć na uwadze rozrząd pracujący w zmiennych warunkach termiczno mechanicznych, który według zasad określonych przez Peugeota powinien być po określonym czasie i przebiegu wymieniony w całości na nowy. W przypadku miejskich warunków eksploatacji należy wziąć pod uwagę jego szybszą wymianę.

Zdarza się często, że Klienci nie wykonują terminowo wymiany rozrządu z powodów czysto finansowych. Jest to jednak bardzo ryzykowne, gdyż można doprowadzić do awarii silnika w wyniku której uszkodzona zostaje głowica, tłoki i zawory. Skutkuje to bardzo drogimi naprawami, często wymuszającymi wymianę silnika.

Wielokrotnie Klienci zwracają się do nas z zapytaniem o cenę wymiany paska rozrządu chcąc dokonać porównania z ofertami innych warsztatów. Trudno się do tego odnieść, gdyż prawidłowo wykonana usługa nie polega na wymianie samego paska rozrządu, jak sądzi wiele osób. Wymienia się również, rolki, napinacze, pompy wody, uszczelniacze, wymienia się płyn chłodniczy, usuwa wycieki oleju, co skutkuje wyższymi kosztami. Niektóre warsztaty kuszą niską ceną wymiany samego paska, oferując usługę niezgodną z normami Peugeota na która Klient nie powinien się zgodzić.

Jeśli kupiliście Państwo auto używane i z przedstawionej historii serwisowej nie uzyskacie pewności, że rozrząd w terminie został wymieniony, bezpieczniej jest natychmiast go wymienić.

Nasza firma wymieniając rozrządy przestrzega wszelkich zaleceń producenta zapraszamy.