Home » Serwis » Wymiana żarówek

Wymiana żarówek

Czynności naprawcze obejmują wymianę żarówek świateł drogowych mijania i stopu, świateł przeciwmgielnych, pozycyjnych i kierunkowskazów, świateł tablicy rejestracyjnej, biegu wstecznego, deski rozdzielczej, zestawu wskaźników, kontrolek, kabiny, bagażnika i schowków i inne.

Zdarza się często, że Klienci w sytuacjach drogowych nie mając dostępu do serwisu i próbują sami wymieniać żarówki w reflektorach głównych, a okazuje się że nie jest to jednak taka prosta czynność. W wielu przypadkach nowe rozwiązania spowodowały utrudnienia w dostępie, a nawet konieczność demontażu niektórych elementów. Można również uszkodzić reflektor podczas niefachowej wymiany. Dodatkowo każda wymiana powinna być połączona z ustawieniem świateł, aby nie olśniewały innych kierowców i aby nie płacić kar.

Wymiany wielu innych rodzajów żarówek jak na przykład deski rozdzielczej są jeszcze trudniejsze i najlepiej wykonać je w serwisie.

Światła xenonowe są oddzielna kategorią, gdyż na działanie źródeł światła ma wpływ także dodatkowo zamontowana elektronika i przed wymianą sprawdzamy czy jest ona sprawna.

Jeśli zaskoczy Państwa defekt oświetlenia jesteśmy do dyspozycji w każdej chwili zapraszamy.