Home » Warto Wiedziec » Czy oszczędzamy kupując używanego Peugeota
auto używane

20

mar

Czy oszczędzamy kupując używanego Peugeota

Zdając sobie sprawę, że decyzje o zakupie samochodu często wzbudzają emocje, warto podejmować je z większym dystansem.

Rozważając zakup używanego Peugeota pod względem opłacalności finansowej należy wziąć pod uwagę warunki cenowe zakupu auta nowego z salonu i używanego. Wiemy o tym, że cena będzie miała dla nas bardzo duże znaczenie. Jeśli kupiliście kiedyś Państwo upragniony samochód w salonie i po roku lub po dwóch próbowaliście go sprzedać to już wiecie ile ubyło Wam pieniędzy.

Wydatek na nowe auto jest planowaną inwestycją, która w tym przypadku nie dosyć że nie przynosi zysków, to wprost przeciwnie powoduje duże straty, głównie przez pierwsze lata. Już po zamontowaniu tablic rejestracyjnych i wyjeździe z salonu tracimy w przybliżeniu 20 %, w ciągu kolejnych 3, 4 lat stracimy minimum połowę kwoty za które kupiliśmy nasze auto. Są to dane przybliżone, które przyjmują różne wartości w zależności od modelu, jednak odzwierciedlają straty rzędu 20, 30, 40 tysięcy i więcej w tak krótkim okresie czasu. W okresie późniejszym spadki są już znacznie mniejsze. Z tego powodu auta 3, 4 letnie są bardzo poszukiwane na rynku wtórnym, szczególnie że ich młody wiek uprawdopodabnia lepszy stan techniczny. Różnica w cenie pomiędzy autem nowym i używanym w wysokości 20, 30 tysięcy i wyższej zostaje nam jak gdyby w kieszeni i można ją przeznaczyć na eksploatację auta i naprawy jakie mogą zdarzyć się w czasie długiego użytkowania. Są to kwoty tak wysokie, że wystarczą na bardzo długi okres serwisowania i gwarantujemy, że jeszcze nie zostaną zużyte. W przypadku aut starszych zaoszczędzimy jeszcze więcej, ale poszukiwania będą o wiele dłuższe i trudniejsze.

Tak zdecydowanie można sporo zaoszczędzić kupując używanego peugeota, ale należy je odpowiednio zweryfikować w naszym serwisie.