Home » Warto Wiedziec » Skontroluj używanego Peugeota przed zakupem
auto używane

28

kwi

Skontroluj używanego Peugeota przed zakupem

Doceniany przez naszych Klientów profesjonalizm przy kontroli aut używanych sprawdza się. Przed nami nic się nie ukryje, a Klienci są mile zaskoczeni. Nasza kontrola odzwierciedla aktualny stan techniczny auta i z jej wynikiem najlepiej porównać wszelkie informacje dostarczone przez osobę sprzedającą, aby nie kupić problemu i skarbonki na kółkach. Nasza weryfikacja obejmuje badanie powłoki lakierniczej, ocenę stanu układów elektronicznych, oraz zużycia mechanicznego auta.

Badanie powłoki lakierniczej jest bardzo dokładne i polega na pomiarze grubości powłoki lakierniczej wszystkich elementów nadwozia. Nie ukryją się lakierowane elementy i źle wykonane naprawy poprzez szpachlowanie. Klient uzyska informację czy były stłuczki i wypadki, jeśli tak to czy miały one wpływ na geometrię pojazdu i czy są odchylenia od norm producenta, co z kolei ma wpływ na bezpieczeństwo użytkowników. Sprawdzamy czy w nienaruszonym stanie są słupki, podłużnice, dach, progi i płyta podłogowa.

Do oceny stanu układów elektronicznych wykorzystujemy komputer diagnostyczny, który diagnozuje podzespoły elektroniczne wykrywając błędy stałe lub sporadyczne, które później są omawiane pod kątem eksploatacji auta i przyszłych kosztów napraw.

Kontrola zużycia mechanicznego auta polega na oględzinach silnika, sprawdzeniu widocznych wycieków, ocenie stanu zawieszenia i układu kierowniczego. Badamy stan felg, opon, szyb, lusterek, reflektorów, szukamy wgnieceń i zarysowań, oraz wielu innych uszkodzeń, które trudno znaleźć bez fachowych działań.

kontrolę kończymy pisemnym raportem, wraz z omówieniem kosztów przyszłych napraw, a w przypadku niejasności chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Zdajemy sobie sprawę z jak ważną decyzją borykają się Państwo przy zakupie samochodu, oraz jak trudno kupić auto w bardzo dobrym stanie, dlatego też Klienci często po zakupie wykonują naprawy w naszym serwisie. Weryfikacja auta nie zawsze wychodzi korzystnie dla badanego auta, może się zdarzyć

Polski rynek od wielu lat jest bardzo chłonny dla samochodów używanych. Rocznie sprowadzamy około miliona samochodów, które wraz z autami pochodzącymi z krajowych salonów tworzą olbrzymią ofertę. Klienci często mają dylemat czy kupić nowego Peugeota, czy tez wybrać używanego z bogatej oferty rynkowej. Statystyki bezsprzecznie wykazują, że realizacja marzeń o kupnie samochodu ma w większości podłoże ekonomiczne, gdyż kupujemy głównie samochody używane. Może to się w przyszłości zmieni i dorównamy rynkom europejskim, ale jak dotychczas po prostu nie stać nas na nowe samochody. Spotykamy się również z panującą opinią, że zakup nowego samochodu przynosi zbyt duże straty finansowe i nie każdy może pozwolić sobie na ten luksus. Ponad wszelką wątpliwość kupno auta używanego stwarza możliwość realizacji marzeń o aucie wysokiej klasy i z doskonałym wyposażeniem, dając więcej radości z jego użytkowania.

Wiemy o tym jak trudnym zadaniem jest wyszukanie dobrego auta używanego spośród całej masy sprzedawanych na rynku niegodnych uwagi i pełnych wad egzemplarzy. W większości usterki te nie mogą być wykryte przez Klienta, tylko w warunkach serwisowych. Wielokrotnie słyszymy, że któryś z naszych znajomych kupił auto używane na pierwszy rzut oka w dobrym stanie technicznym, a okazało się po krótkim okresie, że jest wiele problemów z jego eksploatacją.

Nasza weryfikacja umożliwi Państwu znalezienie auta bezpiecznego i w zadowalającym stanie technicznym, warto z niej skorzystać, gdyż kupno samochodu używanego to nie zawsze świetna okazja, ale i ryzyko narażenia się na nadmierne koszty napraw. Przed zakupem auta z drugiej ręki należy mieć na uwadze, że jego cena powinna korelować z rocznikiem i w przypadku gdy jest on zbyt niski wskazana jest podwyższona ostrożność, aczkolwiek jeśli są to dane prawdziwe auto jest warte więcej niż cena rynkowa. W momencie gdy przebieg jest wyższy należy wprowadzić korekty obniżające sugerowaną cenę.

Można uniknąć wielu błędnych decyzji przy zakupie używanego auta, kontrolując je w naszym serwisie, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.